Lütfen Bekleyin... Hala yükleniyor

Image

haberler

yeni etkinliklerimiz

Image
Image
02.03.2017

ENGELSİZ İZMİR CUP - 2016

Türkiye'deki uluslararası katılımla ilk kez gerçekleştirilen görme engelliler turnuvasında, Türk takımı Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü birinci oldu.Türkiye'de uluslararası katılımla ilk kez düzenlenen görme engelliler futbol turnuvasında, Denizli Görme Engelli Spor Kulübü birinciliği elde ederek kupaya ulaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bucaspor Kulübü ve Opra Team’in destekleriyle Bucaspor Kulübü Kaynaklar Tesisleri’nde düzenlenen ve 3 Takımın katıldığı turnuva; Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nden İzmir Çağdaş Görmeyenler Spor Kulübü, Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü ve Almanya Görme Engelliler Futbol Ligi’nde (BLINDENFUSSBALL-Bundesliga) mücadele ede St. Pauli’nin mücadelesine tanık oldu.

İzmir Çağdaş Görmeyenler Spor Kulübü ev sahipliğinden düzenlenen turnuva; Görme engelli vatandaşlarımızın neler yapabileceğini herkese göstermeyi ve görme engelli vatandaşlarımızı cesaretli adımlar atmalarına olanak sağlayarak biraz daha sosyal hayatın içine dahil etmeyi, bu konularda toplumumuzun sosyal sorumluluk bilincini arttırmayı ve toplumumuzun biraz daha duyarlı hale gelmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image